İLKE Analiz Mart 2021 Bülteni Yayında! - İLKE Analiz

İLKE Analiz Mart 2021 Bülteni Yayında!

Editör

İLKE Analiz Mart 2021 Bülteni yayında! İncelemek için tıklayınız.

Mart 2021 Bülteni editör yazısı:

“Değerli İLKE Analiz okurları;

Mart ayı oldukça yoğun bir gündemle geçti. Bu yoğun gündem içerisinde bize ve okurlarımıza katkı sunabilecek, kamusal fayda oluşturacak konuları özenle seçip, alanında yetkin isimlerden değerlendirmeler almaya gayret ettik.

Dünya, pandemi karşısında büyük bir kriz yaşıyor. Bu krizden sonra nasıl bir hayat yaşayacağımız en büyük soru işaretlerinden biri. Mart ayında özellikle bu konuda kehanetlerin, varsayımların ötesine geçerek verilerle desteklenen derinlikli okumalarla çeşitli yol haritaları sunmaya çalıştık. Dünyanın gidişatında edilgen olmak yerine kendi çözüm önerilerimizle etken olmayı tercih ettik.

Pandeminin oluşturduğu sosyal krizleri incelerken meselenin tüm boyutlarını ele almaya çalıştık. Bu süreçte düşüncenin ve sanatın nasıl etkilendiğini anlamak için kültürün atar damarı olan dergilere baktık. Bu konuyu Türkiye’nin önde gelen dergicileriyle görüştük.

Elbette tek sorunumuz pandemi değil. Türkiye bir yandan pandemi krizini atlatmaya çalışırken bir yandan da temel problemlerini çözmeye çalışıyor. Anayasa tartışmaları, gündemdeki sarsılmaz yerini koruyor. Bu gündemi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a sorduk ve kapsamlı bir mülakat gerçekleştirdik. Yayınlarımızın daha iyi bir yerde yaşamamıza vesile olmasını umuyor, yazarlarımıza ve okurlarımıza hürmetlerimizi sunuyoruz.”

0 yorum

Diğer Yazılar