İLKE Analiz Haziran 2021 Bülteni Yayımlandı - İLKE Analiz

İLKE Analiz Haziran 2021 Bülteni Yayımlandı

Editör

Bülteni okumak için tıklayınız.

Değerli İLKE Analiz okurları;

Haziran ayı her anlamda son derece sıcak geçti. Kapitalist yaşam koşullarının sonucu olan küresel ısınma sebebiyle yaşadığımız sıcak hava ve yine aynı sebebe bağlı sıcak gündem günlük hayatımızı derinden etkiledi.

İsrail’deki hükümet değişimi Filistin, Orta Doğu ve hatta tüm dünya siyaseti için kritik bir gelişmeydi. Yeni hükümeti tanımak adına hazırladığımız yayınla bu meseleye yakından bakmaya gayret ettik.

Öte yandan Covid sürecinin aşılanma ile aşılmaya başlaması ve ekonomik etkilerinin çözümüne yönelik adımlar da bu ay gündemimizde yer aldı. Bu sürecin en az sancıyla geçirilmesi ve yeni bir hayatın kapısının aralanması için fırsata dönüştürülmesi için titizlikle incelenmesi gerektiğini düşünerek yayınlarımızla elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Elbette bu ay da etkili mülakatlarla yayınlarımızı zenginleştirdik. Değerli hocamız Alev Erkilet ile İslamcılık hakkında yaptığımız mülakat, bu konudaki kritik tartışmalar için ciddi cevaplar içeriyordu.

Muhammed Emin Yıldırım Hocamız ile yaptığımız mülakat ise Müslümanların Türkiye’deki durumu özelindeydi. Çok değerli tespitler ve öneriler içeren cevaplar ile bu röportajın konuyla ilgile- nenler için temel bir referans olmasını umuyoruz.

Yayınlarımızı, yeni bir iklime pencere açması temennisi ile sürdürüyoruz.

İlgiyle takip eden okurlarımıza, emek veren yazarlarımıza şükranlarımızı iletiyoruz.

0 yorum

Diğer Yazılar

Yorum yap